Dagna Kornafel-Polak i Mateusz Jamioła tworzą komórkę zajmującą się przedsiębiorczością fot. Wydział Dialogu, Promocji i Kultury

Pracujący w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury Dagna Kornafel-Polak i Mateusz Jamioła współtworzą komórkę, która ma być pierwszym kontaktem dla biznesu w Urzędzie Miasta. Każdy wodzisławski przedsiębiorca, właściciel firmy, osoba ją prowadząca czy też potencjalny inwestor może liczyć na ich pomoc i szczególną opiekę.

Do zadań zajmujących się przedsiębiorczością pracowników należą przede wszystkim:

  • obsługa wodzisławskich przedsiębiorców,
  • poszukiwanie nowych inwestorów oraz opieka nad nimi,
  • czuwanie nad ofertą lokalizacyjną miasta,
  • koordynacja działań Rady Gospodarczej "Biznes in Wodzisław",
  • koordynowanie działań Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i funkcjonujących przy nim Lokali na Start,
  • prace związane z Wodzisławską Bazą Biznesu,
  • współpraca z podmiotami z ramienia samorządu gospodarczego (np. Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców oraz Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim).

Priorytetem dla nas jest zapewnienie każdemu przedsiębiorcy w Wodzisławiu Śląskim możliwości kompleksowej, profesjonalnej obsługi w sprawach związanych z miastem i Urzędem Miasta. Od specjalistów zajmujących się przedsiębiorczością zainteresowani uzyskają pełną pomoc między innymi w pokonywaniu ścieżek procedur administracyjno-formalnych. Mam nadzieję, że właściciele i osoby zarządzające wodzisławskimi firmami będą chętnie korzystały ze wsparcia, jakie w ten sposób chce dać im miasto - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca. - Oczywiście to nie jedyne zadania, jakie spoczywają na specjalistach. Zajmą się oni też np. koordynacją działań Inkubatora Przedsiębiorczości, Rady Gospodarczej i Bazy Biznesu, które stworzyliśmy z myślą o drugim sektorze - dodaje.

Kontakt

Dagna Kornafel-Polak
główny specjalista ds. przedsiębiorczości
ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski (bud. główny, pok. 103)
numer tel. 32 45 90 579
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mateusz Jamioła
inspektor ds. rozwoju miasta
ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski (bud. główny, pok. 103)
numery tel. 32 45 90 479, 725 998 584
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.