Dzień otwarty na wodzisławskim dworcu kolejowym

Zakończyliśmy kapitalny remont zabytkowego dworca kolejowego oraz budowę Centrum Przesiadkowego. Teraz nadszedł czas, by z efektów prac inwestycyjnych mogli zacząć korzystać zarówno mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające nasze miasto. Zapraszamy wszystkich wodzisławian i zainteresowanych na dzień otwarty na terenie zrewitalizowanego dworca.


Na odwiedzających czeka wiele atrakcji - pamiątkowe widokówki, folder poświęcony początkom kolei w Wodzisławiu Śląskim, pamiątkowa pieczęć, możliwość zrobienia sobie pamiątkowych retro zdjęć a także obejrzenie modelu pierwszego pociągu który wjechał na dworzec w Wodzisławiu Śląskim w roku 1822. Wszystkich odwiedzających powita zawiadowca w historycznym stroju.

Dzień otwarty odbędzie się w poniedziałek, 1 lipca. Pomiędzy godziną 12 a 18 każdy będzie mógł odwiedzić wyremontowany obiekt, dworcowe pomieszczenia i Warsztatownię, dokładnie sprawdzić całkiem nową jakość, obejrzeć wizytówkę miasta, wyjątkowe miejsce, z którego wszyscy możemy być naprawdę dumni. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie w portalu Facebook dostępne jest tutaj.


Rewitalizacja dworca kolejowego i budowa Centrum Przesiadkowego to inwestycje, na realizację których miasto pozyskało środki unijne i z budżetu państwa w wysokości ponad 12 milionów złotych, a których łączna wartość według pierwotnych umów o dofinansowanie przekroczyła 14 milionów złotych.