Dagna Kornafel-Polak i Mateusz Jamioła tworzą komórkę zajmującą się przedsiębiorczością fot. Wydział Dialogu, Promocji i Kultury

Pracujący w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury Dagna Kornafel-Polak i Mateusz Jamioła współtworzą komórkę, która ma być pierwszym kontaktem dla biznesu w Urzędzie Miasta. Każdy wodzisławski przedsiębiorca, właściciel firmy, osoba ją prowadząca czy też potencjalny inwestor może liczyć na ich pomoc i szczególną opiekę.

Konsultacje

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego

Tereny po KWK 1 Maja - postępy na placu budowy

Trwa budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja, które będą służyć i mieszkańcom, i przedsiębiorcom. - W ramach zadania prowadzone są m.in. roboty związane z zabudową bariery energochłonnej, układaniem krawężników betonowych oraz zabudową studzienek wpustowych - przekazują nam pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Eko-Okna inwestują w Wodzisławiu Śląskim

Spółka Eko-Okna zainwestuje w Wodzisławiu Śląskim. Firma zakupiła na terenie miasta 17 ha w strefie inwestycyjnej na Olszynach. W tym roku rozpocznie się budowa hali produkcyjnej, w której na początek, bo już w przyszłym roku, zatrudnienie znajdzie tysiąc osób.

Raport o stanie miasta za 2020 rok

Zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z tegorocznym Raportem o stanie miasta Wodzisławia Śląskiego za rok 2020.

Przystanek „Centrum” na liście do realizacji!

Mamy dobrą wiadomość. Wiele wskazuje na to, że wspominany wielokrotnie kolejowy przystanek „Centrum” w Wodzisławiu Śląskim powstanie.

Skorzystaj z programu "Lokale na start"

Razem z Wodzisławskim Inkubatorem Przedsiębiorczości zapraszamy do skorzystania z "Lokali na start", które są wsparciem np. dla nowo powstałych firm. Lokale użytkowe udostępniane są podmiotom w celu wspierania rozwoju przedsiębiorczości na terenie Wodzisławia Śląskiego, w szczególności wspierania rozwoju mikro i małych przedsiębiorstw.

Wodzisławska Baza Biznesu - dołącz bezpłatnie

Wszystkie firmy zlokalizowane w Wodzisławiu Śląskim zachęcamy do dołączenia do Wodzisławskiej Bazy Biznesu. - Bezpłatna rejestracja w naszej nowo utworzonej bazie pozwoli przedsiębiorcom na łatwiejsze dotarcie ze swoją ofertą do wodzisławian korzystających z miejskiej strony internetowej www-wodzislaw-slaski.pl.

Najemca lokalu gastronomicznego poszukiwany

Prezydent Wodzisławia Śląskiego ogłosił przetarg na najem lokalu usługowego z przeznaczeniem na cele gastronomiczne. Lokal mieści się na zrewitalizowanym w ostatnich latach wodzisławskim dworcu kolejowym.

Skorzystaj z oferty wirtualnego biura

Jeśli chcesz założyć działalność, a nie masz możliwości jej rejestracji, zgłoś się do …DOMARO Spółka z o.o. Odpowiadając na potrzeby mieszkańców Spółka przedstawia nową ofertę - wirtualne biuro.