Plac Zwycięstwa w remoncie

Trwa remont drogi na Placu Zwycięstwa. Obecnie trwają roboty rozbiórkowe i roboty ziemne. Droga remontowana jest dzięki zdobytemu przez miasto dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Remont ulicy Słowiańskiej

Trwa remont ulicy Słowiańskiej. Roboty obejmują głównie budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm: Firma Budowlana D-ART Damian Ogrodowski oraz Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INFRAGO mające swoją siedzibę w Jankowicach.

Lokale do wynajęcia

Masz pomysł na biznes i szukasz lokum dla swojej firmy? Domaro Spółka z o.o. w Wodzisławiu Śląskim zaoferowała do wynajęcia lokale, przy ulicach: Kubsza, 26 Marca, Tysiąclecia, Jana Pawła II oraz na Rynku.

Śniadanie na granicy

Komitet Sterujący w imieniu PARTNERÓW polsko czeskiego memorandum o współpracy transgranicznej podpisanego 10.10.2019 serdecznie zaprasza na pierwsze międzynarodowe śniadanie biznesowe.

Nieruchomości gruntowe przy ul. Mieszka na sprzedaż

Prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanych działek przy ul. Mieszka w Wodzisławiu Śląskim, o łącznej powierzchni ponad 3682 m kw. Nieruchomości gruntowe położone są w otoczeniu terenów usługowych, zabudowy mieszkaniowej, a także terenów zieleni.

Za nami nami emocje związane z finałem konkursu na najlepszy biznesplan. Co przed nami? Regularne dyżury oraz dwa spotkania – jedno dotyczące dotacji na miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych, drugie działalności nierejestrowanej. Zapraszamy!

Remont ul. Rzecznej

25 listopada br. rozpoczną się roboty remontowe na ulicy Rzecznej w Wodzisławiu Śląskim. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Wjazd od strony ul. Bogumińskiej będzie niemożliwy.

Działka pod zabudowę mieszkaniową na sprzedaż

Prezydent Mieczysław Kieca ogłosił trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną przy ul. Skrzyszowskiej, o powierzchni 3 363 m².

Dzień Biznesu Rydułtowy

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza na  bezpłatną konferencję inwestycyjną pod nazwą: Dzień Biznesu, która odbędzie się w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS, 30 października 2019 roku, Rydułtowy, ul. Strzelców Bytomskich 9a.

fot. Wydział Rozwoju i Dialogu

Urząd Miasta otrzymał dofinansowanie na budowę i modernizację dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowie ulegną następujące drogi: Leszka, Mieszka, Uśmiechu. Remont nastąpi na ulicach: Sasankowej, Ignacego Daszyńskiego, Rolniczej, Bolesława Krupińskiego, Adama Asnyka, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Placu Zwycięstwa i Wańkowicza. Natomiast modernizacji ulegnie ulica Osadnicza.